Hadımköy Oto Çekici

cekici oto

İstanbul, Hadımköy ve yakın konumunda aracın arıza yapması, trafiğe çıkmasına engel oluşturabilecek hasar oluşması gibi durumlarda, Hadımköy oto çekici hizmetlerinden faydalanılarak güvenli bir şekilde istenilen konuma taşıması gerçekleştirilebilir. Çekici hizmetlerinin güvenilir ve yetkili firmalar tarafından yerine getirilmesi önemlidir. Bu sayede otolar ekstra zarar görmeden uygun araçlarla oto sahibinin tercih ettiği konuma taşınabilir.
Çekici hizmeti veren firmaların;

  • Bireysel yardım,
  • Yol yardımı,
  • Sigorta yardımı,

Gibi ihtiyaçlara cevap verebilmesi gerekir. Yol yardımı ve sigorta yardımı bulunan oto sahipleri bu sayede ekstra bir ödeme yapmadan taşıma işlemini gerçekleştirebilirler

 

Oto Çekici Taleplerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Araç sahipleri oto kurtarıcı veya çekici hizmetlerinden faydalanacak kişilerin öncelikle can ve mal güvenliğine uygun uyarı işaretleri ile araçlarının konumunu korumaları gerekir. Sonrasında aracın seyrine mani bir engelinin bulunup bulunmadığı kontrol edilmelidir.
Hadımköy konumunda bulunan bir aracın, daha uzak mesafelerden kurtarıcı veya çekici hizmeti alması hem zaman açısından, hem de ekonomik açıdan pek de mantıklı olmayacağından, Hadımköy’de faaliyet gösteren güvenilir firmaların tercih edilmesi gerekir.

 

Oto Çekici Hizmetlerinde Aracı Cinsi

Çekici ihtiyacı duyan araçların cinsi önemlidir. Bu sayede araca uygun çekici veya kurtarıcı seçimi yapılabilir. Bu durumun müşteri tarafından belirtilmemesi veya çekici hizmetleri veren firma tarafından bu durumun dikkate alınmamış olması durumlarında, araca uygun çekici görevlendirilmesi nedeniyle hem can, hem de mal güvenliği açısından güvenli nakil hizmeti gerçekleştirilemez. Her ne kadar firmalar bu yönde gerekli önlemleri almış olsalar da, müşterinin de bu yönde taleplerini iletmesi gerekir.

 

kurtarici cekici

kurtarici cekici

Oto Çekici Hizmetlerinde Aracın Konumu

Çekici ihtiyacı duyan araçların konumu, çekici hizmetinin en kısa sürede cevap vermesi açısından önemlidir. Bildirimlerde araç konumunun semt, cadde, sokak olarak bildirilmesi yanında, ayrıca aracın trafik konumunda, park konumunda veya devrik durumda olduğu gibi durumların da bildirilmesi gerekir. Bu sayede çekici hizmeti veren firma bu şartlara göre çekici araç görevlendirecektir. Bazı durumlarda çekici hizmetleri yanında, kurtarıcı hizmetlerinin de alınması gerekebilir.

 

Oto Çekici Fiyatları

Arızalı, hasarlı veya hareket kabiliyetini yitirmiş araç farklı şekillerde çekici veya kurtarıcı hizmetlerine ihtiyaç duyar. Aracın hareket kabiliyeti çekici ve kurtarıcı fiyatlarında önemli faktördür. Ayrıca çekici hizmetler, aracın coğrafi konumu ile nakil gerçekleştirilecek mesafe açısından da farklı fiyatlar ortaya çıkartır. Çekici hizmetlerinde feribot gibi deniz taşıtlarının kullanılması, köprü ve otoban geçiş fiyatları çekici ve kurtarıcı hizmetlerinde fiyatları arttıran sebeplerdir.

 

Oto Çekici Hizmetleri Nasıl Alınır?

Çekici veya kurtarıcı hizmetlerin ihtiyaç duyan araç sahipleri veya sürücüleri, kendilerine uygun konumda güvenilir firmaya doğrudan iletişim yolu ile veya web sayfasından başvuruda bulunarak gereksinimlerini ortaya koyar. Web sayfasından başvuruda bulunacak kişiler aracın durumu, konumu, iletişim bilgileri gibi alanları eksiksiz doldurmalıdır. Bu sayede çekici hizmetinin aracın konumuna ulaşması sağlanırken, ayrıca çekilecek konumun belirtilmesi durumunda da fiyatlandırmalarda önceden belirlenebilir.